Ferdinand Lepié - Pohled na přístavní město

Olej na plátně, Signováno vlevo dole F. Lepié. Rámováno.

Nejdelší strana: 107 cm

Olej na plátně, 47x68 cm. Signováno vlevo dole F. Lepié. Rámováno.

Typická ukázka tvorby Ferdinanda Lepié zobrazuje pohled na přístavní město. Díváme se na krajinu z vysoké skály, jejíž jemně modelované svahy lemují první plán kompozice. Stezka se dvěma pocestnými se vine přírodou a evokuje tichou romantickou náladu zobrazené scény. Nad scenérií, kterou určuje detailně modelovaná architektura, se stahují mraky, na jejichž pozadí se vymezují špičaté hory. Barevnost kompozice je zasazena do teplých zemitých odstínů, jež doplňují tlumené fialové a modré tóny. Nic neruší klid zobrazené scény. Dílo Ferdinanda Lepié patří ke stabilně žádaným akvizicím a je jednoznačně vysoce kvalitní ukázkou krajinomalby 19. století, kterou vřele doporučujeme zájmu sběratelů.

Pozn.: Přiložen znalecký posudek PhDr. Šárky Leubnerové.

o autorovi: 1824 - 1883

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 550 000 Kč.

posouzeno znalcem
128445. Pohled na přístavní město
Zbývá:19 dnů, 16 hodin
Konec dražby:20.11.2024 20:43:00
Vyvolávací cena:10 000 Kč