Ferdinand Lepié - Pastva v hlubokém lese

Olej na plátně, 73x100 cm. Signováno vpravo dole G. Fels 873. Nerámováno.

Stav: Malba mírně poškozena - restaurováno.

Pozn.: Konzultováno a posouzeno PhDr. Michaelem Zachařem.

Nejdelší strana: 100 cm

Předložený obraz je dílem Ferdinanda Lepié, který se věnoval zobrazení idealistických krajin a zvěčnění pohledu na města v průběhu 19 století. Obrazový prostor je zasazen do tajemné atmosféry lesa, v jehož hloubce se skrývá pastva. Světlo dopadá na střed kompozice a jemně prosvětluje lesní mýtinu se zobrazenými kravami a dvěma pastevci. Na pravé straně kompozici lemují vysoké stromy s bujnou korunou. Pozadí zahaluje mlha, která prosvítá jemným žlutým tónem, který harmonicky doplňuje syté zelené odstíny a zemité tóny. Tvorba Ferdinanda Lepié přenáší nejen hluboký estetický zážitek, ale je má vysokou dokumentární hodnotu, která zprostředkovává současnému divákovi vzhled známých exteriéru v 19. století. Jedná se o nepochybně kvalitní ukázku romantické krajinomalby, která je vynikající sběratelskou příležitostí a finanční investicí.

o autorovi: 1824 - 1883

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 550 000 Kč.

vydraženo posouzeno znalcem
108314. Pastva v hlubokém lese
Dražba ukončena:31.01.2024 21:45:31
Vyvolávací cena:3 000 Kč
vydraženo za:32 000 Kč