Olej na plátně, 74x100 cm. Signováno vpravo dole G. Felz 873. Rámováno.
Olej na plátně, 74x100 cm. Signováno vpravo dole G. Fels 873. Rámováno.
Dílo představuje romantickou cestu na okraji vzrostlého listnatého lesa, na níž se v měkkém světle letního podvečeru v hovoru zastavily dvě venkovanky. Typická je dokonalá harmonie barev a precizní provedení malby. Ferdinand Lepié je v historii vepsán hlavně jako nedostižný dokumentarista měst, jeho krajinomalby jsou však stejně kvalitní a žádané. Obrazy tohoto autora jsou na trhu s uměním právem stabilně vysoce ceněny.
pozn.: Rentoilováno. Rám mírně poškozen. Konzultováno a pravost ověřena PhDr. Michaelem Zachařem.
o autorovi: 1824 - 1883
Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 550 000 Kč.