Olej na plátně, 74x100 cm. Signováno vpravo dole G. Felz 873. Rámováno.
Stav: Rám mírně poškozen.
Olej na plátně, 74x100 cm. Signováno vpravo dole G. Fels 873. Rámováno.
Dílo představuje romantickou cestu na okraji vzrostlého listnatého lesa, na níž se v měkkém světle letního podvečeru v hovoru zastavily dvě venkovanky. Typická je dokonalá harmonie barev a precizní provedení malby. Ferdinand Lepié je v historii vepsán hlavně jako nedostižný dokumentarista měst, jeho krajinomalby jsou však stejně kvalitní a žádané. Obrazy tohoto autora jsou na trhu s uměním právem stabilně vysoce ceněny.
pozn.: Rentoilováno. Rám mírně poškozen. Konzultováno a pravost ověřena PhDr. Michaelem Zachařem.
o autorovi: 1824 - 1883
Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 550 000 Kč.