Ferdinand  Kamba - Zátiší s pomeranči a citróny

Olej na plátně, 45x65 cm, rám, signováno vpravo dole.

1907 Kuřim, 1992
Studoval na technice v Brně u profesora Hlavici. Věnoval se krajinomalbě, zátiší, kyticím, aktům, starou Prahu. Východiskem jeho barevnosti byl impresionismus, inspiroval se Renoirem. Později se přiklonil k Bonnardovi a hledal vlastní výraz a rukopis.

842. Zátiší s pomeranči a citróny
Dražba ukončena:29.01.2014 19:30:24
Vyvolávací cena:1 000 Kč
vydraženo za:3 700 Kč