Olej na kartonu, 48x37 cm Signováno vpravo dole F. Engelmüller 1918. Rám, sklo.
Pozn.: Konzultováno a pravost ověřena PhDr. Michaelem Zachařem.
Olej na kartonu, 48x37 cm. Signnováno vpravo dole F. Engelmüller. Rámováno, pod sklem.
Ferdinand Engelmüller se zařadil mezi nejvýraznější krajináře tzv. mařákovské školy, který dokázal dokonale rozvinout schopnost neotrockého realistického podání přírodních scén. O jeho nesporných schopnostech vypovídá i předložené dílo Louka, na němž tvůrce suverénně rozvinul kompozici na diagonálu. Dominantní linii lučního svahu akcentovanou stromovím v popředí doplňuje rychlými tahy štětce naznačené rozkvetlé býlí. Kulisou výjevu jsou odlehčená oblaka na azurově modré obloze. Jedná se o reprezentativní vyspělou práci velmi známého autora, jejíž hodnota se v budoucnu dozajista znásobí.
o autorovi: 1867, Praha - 1924, Praha
Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 480 000 Kč.