Olej na kartonu, 33x38 cm, signováno vpravo dole F. Prokop, rám.
1880, Praha
Žák AVU (1897-1903; prof. Pirner, Mařák, Rudolf z Ottenfeldů). Dále studoval v Mnichově na akademii (prof. Herterich). Od roku 1906 tvoří v Praze. Malíř podobizen, krajin a děl rázu dekorativního.