Olej na kartonu, 47x63 cm. Signováno vpravo dole Kamba. Rámováno.
Pozn.: Ferdinand Kamba velmi rád zobrazoval Prahu ve svých kompozicích, jejichž vynikající ukázkou je předložená olejomalba. Přitažlivá impresionistická barevnost zachycuje letmou chvíli během tlumeného odpoledne, kdy jednotlivé postavy jsou zobrazené ve spěchu a ulice u divadla vystupuje nedílnou součástí rušného života města. První plán se otevírá širokou plochou mostu, jehož výrazná diagonála vtahuje diváka do hloubky prostorové kompozice, kde se pražské věže ztrácí v barevné atmosféře. Jemný okr dominuje barevnosti zobrazené scény a harmonicky souzní s tlumenými modrými odstíny a výraznými akcenty červené barvy. Tato ukázka tvorby Ferdinanda Kamby je kvalitní vedutou zachycující každodennost u Národního divadla, jejíž koupi můžeme jedině doporučit.
Nejdelší strana: 78 cm
o autorovi: 1907 - 1992
Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 22 000 Kč.