F. X. Procházka - Z Paříže

Olej na papíře, 49x54 cm. Signováno dole uprostřed F. X. Procházka Paris 1924. Rámováno.

Stav: Rám poškozen.

o autorovi: 1887-1950
Narodil se ve Střebsku u Příbrami. Začínal jako malíř pokojů, kde svůj talent uplatnil při restaurování fresek na několika zámcích. Studoval na AVU v Praze u prof. Pirnera, Bukovace a Schweigera. Podnikl několik studijních cest po Evropě. Ve své tvorbě se zabýval hlavně faunou. Vytvořil ilustrace do učebnic i encyklopedie. Ve své tvorbě krajinářské se inspiroval přírodou Polabí.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 15 000 Kč

70524. Z Paříže
Dražba ukončena:19.12.2021 21:31:48
Vyvolávací cena:1 000 Kč
vydraženo za:2 100 Kč