Olej na plátně, 55x55 cm, signováno vlevo dole F. X. Böhm, rám.
1890, Královské Vinohrady
Žák AVU (prof. Loukota, Bukovac, Preisler). Krajinář a figuralista. Vynikl jako odborník v nauce o barvě. Zúčastnil se kreslířských výstav doma i v zahraničí.
Pozn.: Rám poškozen.