F. Boucher - Alegorický motiv

Olej na plátně, 106x117 cm. Signováno vlevo dole F. Boucher 1753. Rámováno.

Nejdelší strana: 123 cm

Předkládané dílo s alegorickým figurálním motivem je dle signatury připisováno francouzskému malíři, návrháři a grafikovi Fr. Boucherovi, který patřil k nejžádanějším tvůrcům francouzského umění 18. století. Pravidelně u něj objednávali příslušníci královského dvora. Zde prezentované dílo ve shodě s tímto zařazením vykazuje typické rysy spojované s rokokovou estetikou. Výjev je zasazen do fantaskního přírodního rámce, který se vyznačuje lehkou atmosféričností. Skupina nahých dětských figur, které se projevují spontánními gesty, je strukturována na střed do žánrové scény s náznaky grotesky. V námětu se vedle žánrového zaměření ozývá také aspekt rurální tradice, která byla pro francouzskou výtvarnou scénu zmíněné doby příznačná. Obraz charakterizují i typické technické a rukopisné prvky, k nimž patří přesně vedené, ale uvolněné tahy štětce, anebo jemná modelace inkarnátů. Jedná se o zdařilou malířskou práci s charakteristickými atributy školy francouzského rokového malířství.

89627. Alegorický motiv
Dražba ukončena:22.02.2023 21:58:40
Vyvolávací cena:1 500 Kč
vydraženo za:55 000 Kč