Korespondence vojáků, mezi nimi italského generála Enrico Gambiho se strážmistrem Antonínem Vildem, korespondence generála Stanislava Čečka (datováno ve Vladivostoku roku 1919 a 1920. Dopis generálporučíka Radoly Gajdy (s vlastnoručním podpisem) veliteli Čsl. vojsk Dálného Východu generálu Čečkovi. Sborník vzpomínek na generála Andreu Grazianiho. Dále cca 150 fotografií z 1. světové války a z 1. republiky, velká většina s vojenskou tématikou (generálové Syrový, Eliáš, rumunský korunní princ Carol, členové výboru Kruhu Starodružiníků, generál Čeček, generál Fajfr, T. G. Masaryk, Edvard Beneš, legionáři, čs. vojáci, italští vojáci, maršál Petain, ministr Udržel, generál Podhájský, generál Fanche a mnoho dalších).
Pozn.: Mírně poškozeno.