Exbor - Ladislav Oliva - Hranovaná žardiniéra

Sklo čiré s vybroušeným geometrickým dekorem, uvnitř modrá lazura. Výška 10,5 cm, délka 18 cm. Podle návrhu designéra Ladislava Olivy z konce 50. let 20. století vyrobila sklárna Exbor. Vespod značeno Exbor.

Pozn.: Mírně poškozeno.

o autorovi: Umělecký sklář. Studoval na SUPŠS obor hutní zpracování skla a na VŠUP Praha obor sklářské výtvarnictví u S. Libenského a K. Vaňury. Krátce působil jako výtvarník ve sklárně Harrachov, posléze ve vlastní sklářské huti, kterou vybudovali s bratrem Tomášem a kde vyráběli kopie a repliky historických skel pro evropská muzea. V současnosti se věnuje skleněným šperkům a skleněné mozaice.
Exbor – technicko-výtvarné středisko podniku Borské sklo, které vedl René Roubíček

153652. Hranovaná žardiniéra
Zbývá:28 dnů, 16 hodin
Konec dražby:12.02.2026 20:21:00
Vyvolávací cena:1 000 Kč