evropský malíř  1. pol. 20. stol. - Ve tkalcovské dílně

Olej na kartonu, 54x77 cm. Nesignováno. Rámováno.

Stav: Rám mírně poškozen.

Výjev zachycující až dokumentárním způsobem práci ve tkalcovské dílně je dílem zkušeného autora, který zde skvěle zachytil vybavení dílny, dobové oblečení a také běžný ruch místa. Přadleny si u práce prozpěvují, děti naslouchají, muži přicházejí z pole, staří odpočívají. Realisticky provedená malba pozorovatele doslova vtáhne do děje. Bohatá kompozice je podtržena harmonickou škálou barev. Obraz není signován, to však nesnižuje jeho výjimečnost a hodnotu.

evropský malíř 1. pol. 20. stol.
60879. Ve tkalcovské dílně
Dražba ukončena:30.06.2021 22:48:46
Vyvolávací cena:1 000 Kč
vydraženo za:16 000 Kč