Olej na kartonu, 54x77 cm. Nesignováno. Rámováno.
Stav: Rám mírně poškozen.
Výjev zachycující až dokumentárním způsobem práci ve tkalcovské dílně je dílem zkušeného autora, který zde skvěle zachytil vybavení dílny, dobové oblečení a také běžný ruch místa. Přadleny si u práce prozpěvují, děti naslouchají, muži přicházejí z pole, staří odpočívají. Realisticky provedená malba pozorovatele doslova vtáhne do děje. Bohatá kompozice je podtržena harmonickou škálou barev. Obraz není signován, to však nesnižuje jeho výjimečnost a hodnotu.