Pozn.: Přiložen znalecký posudek soudního znalce s mezinárodní působností Mgr. Jaroslava Svěceného.
Mistrovské housle, uvnitř vlepená vinětka s textem ,,Eugenio Giovanetti fece Lucca Anno 1880". Pěkný nástroj italské školy 19. století, lak zlatožlutý, zadní deska půlená s typickou kresbou dřeva, přední deska s hustými smrkovými léty, menší, jemně vypracovaná hlava. Nástroj v krásném stavu, již dříve restaurován. Příjemný barevný tón. Výborná investice do italského nástroje.
Předpokládaná cena za tento mistrovský nástroj je 600 000 - 800 000 Kč.