Eugéne Edouard Soulés - Cestou od Pražského hradu

Akvarel, 27x40 cm. Signováno vpravo dole Eugéne Soules. Rám, sklo.

Nejdelší strana: 58 cm

Velice krásný příklad díla známého francouzského malíře Eugéna E. Soulého s výjevem z Prahy nabízí možnost ocenit charakteristické prvky autorova malířského projevu. Patří k nim nejen odlehčená prosvětlená paleta, mistrná práce se vzdušnou perspektivou, ale i smysl pro detail, který nenarušuje monumentální účinek celku. Do autorova stylu se i na tomto díle viditelně propisuje kreslířská drobnopisnost, kterou Soulés dokázal zužitkovat též v médiu akvarelu. Pohled na Pražský hrad vyniká svou neotřelou, přesto plně působivou kompozicí s poutavým nakupením vížek architektury zasazených do příjemného přírodního rámce, který oživuje figurální stafáž. Romanticky přitažlivá scéna s citlivě užitými prvky komponované krajiny patří k velmi kvalitním ukázkám tvorby ceněného francouzského tvůrce, jehož díla jsou mezi sběrateli velmi žádána.

o autorovi: 1811 – 1876
Francouzský malíř

112811. Cestou od Pražského hradu
Dražba ukončena:27.03.2024 21:19:47
Vyvolávací cena:3 000 Kč
vydraženo za:22 000 Kč