Eugen Weidlich - Černobílá abstrakce

Serigrafie, 59x39 cm. Signováno tužkou vpravo dole Weidlich. Volný list.

Stav: Papír v krajích mírně poškozen. Stav ilustruje přiložená fotodokumentace.

Nejdelší strana: 76 cm

o autorovi: 1916 – 1983
Malíř, grafik, typograf, pedagog. Studoval na ŠUŘ v Brně a na UMPRUM v Praze u J. Bendy a A. Strnadela. Vyučoval na VŠUP v Praze písmovou tvorbu a plakátovou a propagační tvorbu. Pracoval také pro Památkový úřad v Praze jako restaurátor obrazů a nástěnných maleb. Věnoval se volné a zejména užité grafice a knižní ilustraci. Byl členem SČUG Hollar, s nímž vystavoval. Jeho dílo je zastoupeno ve sbírkách MG Brno, PNP v Praze, MU v Olomouci a jinde.

115431. Černobílá abstrakce
Dražba ukončena:05.05.2024 21:38:00
Vyvolávací cena:500 Kč
vydraženo za:500 Kč

500 Kč 05.05.2024 8:45:57 14918