Endre Nemes - Bez názvu

Litografie, 31x50 cm. Signováno vpravo dole tužkou Endre Nemes. Rám, pasparta, sklo.

Pozn.: 30/310.

Nejdelší strana: 69 cm

o autorovi: 1909 – 1985
Narozen jako Endre Nágel. Maďarsko-slovensko-česko-švédský malíř, grafik, scénograf a pedagog. V mládí žil na Slovensku, ve 30. letech studoval a žil v Praze a za války nalezl azyl ve Švédsku, kde pak strávil většinu svého života. Roku 1968 mu byla udělena čestná medaile na 6th International Biennal Exhibition of Prints v Tokiu. Roku 1980 mu byla udělena medaile prince Eugena za vynikající umělecké realizace.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 1 680 000 Kč.

76735. Bez názvu
Dražba ukončena:12.05.2022 22:12:00
Vyvolávací cena:500 Kč
vydraženo za:2 200 Kč