Litografie, 73x35 cm, signováno vpravo dole Srncová, volný list.
1942, Praha
Po práci manekýnky v Ústavu bytové a oděvní tvorby se věnovala herectví. Působila v Černém divadle Praha (1961-1981). Po roce 1980 se začala naplno věnovat malbě. Ve své malbě střída motivy Prahy, dětí a zvířat. Hojně vystavovala v zahraničí (Brusel, Londýn, Monte Carlo,...).