Emil Zimmer - Kytice květů

Olej na plátně, 93x65 cm. Signováno vpravo dole E. Zimmer 53. Rámováno.

Stav: Rám mírně poškozen.

Nejdelší strana: 111 cm

o autorovi: 1912 – 1975
Malíř, grafik. Vyučil se litografem. Studoval na Škole uměleckých řemesel v Brně u prof. Süssera, pak na UMPRUM v Praze, posléze na AVU v Praze u M. Švabinského. Žil v Brně, kde pracoval jako rytec portrétů do černé žuly. Ve volné tvorbě maloval portréty, také zátiší, kytice a krajiny. Ilustroval dětské knihy, prováděl grafické práce, navrhnul barevné okno pro kostel sv. Jakuba v Brně. Byl členem výtvarného spolku Marold.

81000. Kytice květů
Dražba ukončena:10.07.2022 20:21:00
Vyvolávací cena:1 000 Kč
vydraženo za:1 500 Kč