Emil Schovánek - V krajině

Olej na plátně, 25x33 cm. Signováno vlevo dole Emil Schovánek. Rám.

Pozn.: Rám i malba mírně poškozeny.

o autorovi: 1885, Praha - 1947, Praha
Žák AVU (1903-1909, prof. Bukovac a speciálka prof. Hynaise). Cestovní stipendia do Jugoslávie, Itálie a Francie. Pobyt kolem Jadranu ho inspiroval k časté malbě obrazů moře. Dále jeho tvorba zahrnovala malbu podobizen, genrů, aktů i květinových zátiší. Jeho obrazy byly součástí mnoha výstav u nás i v zahraničí.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 60 000 Kč.

31067. V krajině
Dražba ukončena:24.04.2019 21:51:07
Vyvolávací cena:600 Kč
vydraženo za:1 000 Kč