Olej na lepence, 32x22,5 cm, signováno vlevo dole Orlik, rám.
1870, Praha - 1932, Berlín
Studoval v letech 1890-1891 na soukromé škole H. Knirra v Mnichově. Poté se učil na mnichovské akademii 1892-1893 (prof. Lindenschmidt a J.L. Raab). Po studiích se na nějakou dobu uchýlil do Prahy, ale později se trvale usadil v Berlíně. Vycestoval i do Anglie, Japonska, Číny, Severní Ameriky a mnoha dalších destinací. Na svých cestách si osvojil mnoho malířských technik. Naučil se perfektně litografii, dřevorytu a také pastelu. Pracoval v ručním tisku a vytvořil i několik divadelních inscenací. Během svých cest vytvořil velké množství obrazů z končin které procestoval. Svá díla vystavoval hojně u nás i v zahraničí.