Cca 113 větších a cca 51 malých formátů a 1 skicák, některé sign. Kotrba nebo monogram E.K. nebo nesignované.
1912, Znojmo - 1983, Praha
Žák ŠUŘ v Brně (prof. P. Dillinger), poté grafická speciálka a AVU (prof. T.F. Šimon). Malíř, grafik a ilustrátor. Cesty do Německa, Itálie a Francie. Jeho hlavními náměty jsou koně a lidské tělo. Pro lepší poznání anatomické stavby koně se dal na studium zootechniky a anatomie na VŠ veterinární v Brně. Unikátní výstava zachycující padesátileté období chovu koní u nás. Mimo prostory hřebčína ho zajímalo i prostředí dostihového sportu.
Pozn.: papír často poškozený.