Emil Filla - Kubistické zátiší

Lept, 15x11,5 cm, signováno vpravo dole Emil Filla, značeno v desce vlevo dole EF, volný list.

1882, Chropyně - 1953, Praha
Student AVU v letech 1903-1906 (prof. F. Thiele a V. Bukovac). Kvůli konvenčním metodám a náplni výuky se rozhodl školu opustit a vyrazil do zahraničí. V letech 1907-1919 cestoval po Francii, Itálii a Německu, ale nejdelší dobu strávil v Holandsku, což se výrazně promítlo do jeho malby. Nejslavnější Fillova díla pocházejí z kubistické tvorby, která započala roku 1910. Jeho kubistická díla byla ovliněna tvorbou P. Picassa, který ho naprosto uchvátil. Známý je též jeho grafický soubor z oblasti bojů a zápasů, a také skupina Ballad, písní a říkadel. Účastnil se mnoha výstav na našem území, ale hojně vystavoval i v Holandsku, které mu bylo velice blízké.

Pozn.: Papír na horním okraji natržen.

2417. Kubistické zátiší
Dražba ukončena:28.05.2015 19:55:56
Vyvolávací cena:1 500 Kč
vydraženo za:6 000 Kč