Olej na kartonu, 31x45 cm, signováno vlevo dole Pitrmann, rám.
1911, Louny
Žák AVU (1936-1939; prof. Loukota a Obrovský). Malíř, kreslíř, grafik a sochař. Často čerpal motivy z Pacovska a Českomoravské vysočiny. Vystavoval hojně zejména na našem území.