Olej na plátně, 33x27 cm. Signováno vpravo dole pod rámem Ranný. Rámováno.
Pozn.: Dílo pochází z pozůstalosti Ludvíka Kundery.
Nejdelší strana: 50 cm
o autorovi: 1943
Grafik. Studoval na Škole uměleckých řemesel v Brně. Věnuje se grafické tvorbě, zejména technikou suché jehly a barevné litografie. Námětem jsou nejčastěji krajina Českomoravské vysočiny a také Dalmácie, Ilustroval básnické dílo Jana Skácela. Člen Sdružení Q a SČUG Hollar, jeho dílo je zastoupeno v mnoha českých i zahraničních galeriích.