Olej na kartonu, 23x33 cm, signováno vlevo dole E. Hosperger, rám. 1891, Karlín Žák akademie v Mnichově (prof. Bruckner). Jeho tvorbu ovlivnil i Beneš Knüpfer. Malíř mořských a přímořských motivů. Cestoval po celé Evropě.