Olej na plátně, 85x100 cm. Signováno vpravo dole Elian 2024. Nerámováno.
Pozn.: Přiložen certifikát originality, obraz pochází přímo z ateliéru autora.
Nejdelší strana: 100 cm
o autorovi: Absolvent ateliérů E.M. Castonguay v americkém Pittsburghu a žák J. Švikruhy. Jeho primární technikou je olejomalba.
Věnuje se i asamblážím. Profesionálně tvoří a žije v Púchově, kde také vede svůj ateliér malby.
.
"Elian je současný představitel imaginární výtvarné tvorby. V jeho díle, které stojí na dialogu reálního s jeho osobním vnitřním
světem je důležitým aspektem podvědomé zkoumání lidské psychiky a ducha, zachycení hloubky atmosféry, reflektování vnitřního rozpoložení a emocí v kontextu magicko-realistických, surreálních, někdy až bizarních příběhů.
Má velký dar imaginace, spojovat realitu s fantazií, skutečné s neskutečným a vtahovat diváka do samotného děje na plátně. V jeho ranném díle je citelný vliv staromistrovského pojetí malby, ale v současné době se jeho malířský přístup stává stále více uvolněnějším, což se projevuje i bohatšími motivy, nebo osvobozováním se od limitované barevné palety. Každý jeho obraz je mistrovským dílem v jednotě obsahu a formy s velkou výpovědní hodnotou, odkazem a myšlenkou. Autorova díla jsou zastoupena v mnoha soukromých sbírkách ve více zemích Evropy a USA.“
Jozef Švikruha, malíř a výtvarný pedagog.