Eduard Ovčáček - Lettres Champs

Litografie, 81x60 cm. Signováno vpravo dole tužkou E. Ovčáček. Volný list.

Pozn.: Papír přeložený.

o autorovi: 1933
Malíř, grafik, sochař. Studoval na Vysoké škole hospodářských věd v Bratislavě, na Vysoké škole báňské v Ostravě, na VŠVU v Bratislavě u prof. Matejky a jako host v ateliéru prof. Kybala na VŠUP v Praze. Jako pedagog působil na FF UP v Olomouci a na Katedře výtvarné tvorby PedF Ostravské univerzity (ateliér volné a užité grafiky). Je čelným představitelem lettrismu u nás i ve světě. Ve strukturálních grafikách, serigrafiích, kolážích, digitálních tiscích, objektech a obrazech zkoumá nejrůznější variace použití písmových znaků. Patří též mezi průkopníky české vizuální poezie.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 400 000 Kč.

39587. Lettres Champs
Dražba ukončena:16.01.2020 22:19:00
Vyvolávací cena:600 Kč
vydraženo za:2 400 Kč