Olej na plátně, 52x42 cm. Signováno vpravo dole E. Boehm, Rámováno.
Nejdelší strana: 89 cm
Typický zástupce díla vyhlášeného malíře rozeného ve Vídni Eduarda Boehma představuje působivý pohled na břeh řeky s drobnou figurální stafáží. Výjev malíř koncipoval ve shodě s krajinářskou estetikou 19. století jako scenérii s vysokým stromem na břehu, za nímž se otevírá volná krajina, strmé štíty hor a modré nebe s oblaky. Samotná kompozice nadchne monumentálním vyzněním a hloubkou, kterou scéně dodává rozlišení jednotlivých plánů. Ve shodě s tím je celkové ladění barevnosti s důraznými zemitými odstíny v popředí, které postupně střídají tóny světlejší a lehké. Dojem výjimečnosti obrazu dodává nejen drobná postava rybáře, ale také průhled, skrze nějž jsou viditelné skalní masivy. Opomenout nelze ani kultivovanou a pečlivou techniku. Účinek obrazu podporuje bohatě zdobený rám. Malba se řadí k prvotřídním pracím z krajinářského díla Eduarda Boehma.
o autorovi: 1830 – 1890
Rakouský malíř krajinář.