Eduard Boehm - Pod Alpami-Mohutný bohatě zdobený rám

Olej na plátně, 52x42 cm. Signováno vpravo dole E. Boehm, Rámováno.

Nejdelší strana: 89 cm

Typický zástupce díla vyhlášeného malíře rozeného ve Vídni Eduarda Boehma představuje působivý pohled na břeh řeky s drobnou figurální stafáží. Výjev malíř koncipoval ve shodě s krajinářskou estetikou 19. století jako scenérii s vysokým stromem na břehu, za nímž se otevírá volná krajina, strmé štíty hor a modré nebe s oblaky. Samotná kompozice nadchne monumentálním vyzněním a hloubkou, kterou scéně dodává rozlišení jednotlivých plánů. Ve shodě s tím je celkové ladění barevnosti s důraznými zemitými odstíny v popředí, které postupně střídají tóny světlejší a lehké. Dojem výjimečnosti obrazu dodává nejen drobná postava rybáře, ale také průhled, skrze nějž jsou viditelné skalní masivy. Opomenout nelze ani kultivovanou a pečlivou techniku. Účinek obrazu podporuje bohatě zdobený rám. Malba se řadí k prvotřídním pracím z krajinářského díla Eduarda Boehma.

o autorovi: 1830 – 1890
Rakouský malíř krajinář.

doporučujeme
Eduard Boehm
128603. Pod Alpami-Mohutný bohatě zdobený rám
Zbývá:5 dnů, 12 hodin
Konec dražby:27.11.2024 21:40:00
Minimální příhoz:1 000 Kč
Aktuální cena:35 000 Kč