Olej na plátně, 34x54 cm, signováno vlevo dole Ed. Světlík, bez rámu.
1903, Přerov
Žák AVU (1935-1939). Poté návrat na školu a ukončení studia (1945; prof. Nejedlý). Malíř krajin, figurálních obrazů a zátiší. Studijně vycestoval do Dalmacie. Tvoří a vystavuje především na Moravě a Slezsku
Pozn.: V malbě krakeláž.