Kombinovaná technika, 32x49 cm. Signováno vpravo dole E. Žižka 1918. Rám, sklo.
Stav: Rám mírně poškozen. Stav ilustruje přiložená fotodokumentace.
o autorovi: 1880 – 1968
Malíř, pedagog. Studoval Akademii ve Vídni, byl středoškolským pedagogem v Olomouci. Tvořil obrazy s krajinnými motivy a obrazy zvířat. Vytvořil originální umělecké loutky a divadelní dekorace.