Drahoslav Šolta

65239. Pražské panorama

popis: Akryl na plátně, 80x70 cm. Signováno vpravo dole Šolta. Nerámováno.

o autorovi: 1960
Narodil se v Hranicích na Moravě. Studoval soukromě u akademického sochaře Vítězslava Eibla a u Karla Knížáka (otec Milana Knížáka). V r. 1989 emigroval do Španělska, později se vrátil do vlasti. Ve své tvorbě je ovlivňován francouzskými postimpresionisty a fauvisty (Cezanne, Henri Matisse). Jeho díla zakoupili zájemci z mnoha evropských států i z Ruska.

dražba ukončena: 30.09.2021 23:00:00

vyvolávací cena: 1 000 Kč

vydraženo za: 3 600 Kč