Demetre Haralamb Chiparus - Hindu Dancer

Bronzová socha ve stylu Art deco, výška 40 cm, šířka 17 cm, signováno D.H. Chiparus + značka slévárny, podstavec mramor.

Pozn.: Pozdější odlitek. Provenience galerie Stockholm.

o autorovi: 1886, Rumunsko -1947, Paříž
Rumunský sochař. Patřil k nejvýznamnějším sochařům Art Deco. Od roku 1909 do 1912 působil v Itálii a poté v Paříži. Ve svém díle zobrazoval zejména tanečnice Ruského baletu, působícího v Paříži a tanečnice Folies Bergere.

60141. Hindu Dancer
Dražba ukončena:27.05.2021 22:17:00
Vyvolávací cena:1 000 Kč
vydraženo za:8 000 Kč