Delft - Závěsný talíř

Nejdelší strana: 31 cm

Porcelán, průměr 31 cm. Neznačeno.

Pozn.: poškozeno.

o autorovi: Delftská fajáns vznikla jako imitace čínského a japonského porcelánu, proto v 17. stol. začíná být vyráběna s čínským dekorem v kobaltově modré barvě. Většina manufaktur však nepřežila velký rozvoj výroby porcelánu v Evropě. V Delftu dodnes zůstává jen De Porceleyne Fles (zal. r. 1653).

130313. Závěsný talíř
Zbývá:9 dnů, 19 hodin
Konec dražby:08.12.2024 21:30:00
Vyvolávací cena:1 000 Kč