Delft - Váza Delft

Porcelán, výška 37 cm. Značeno Delft.

Pozn.: Mírně poškozeno.

o autorovi: Delftská fajáns vznikla jako imitace čínského a japonského porcelánu, proto v 17. stol. začíná být vyráběna s čínským dekorem v kobaltově modré barvě. Většina manufaktur však nepřežila velký rozvoj výroby porcelánu v Evropě. V Delftu dodnes zůstává jen De Porceleyne Fles (zal. r. 1653).

120276. Váza Delft
Dražba ukončena:07.08.2024 22:56:00
Vyvolávací cena:1 000 Kč
vydraženo za:3 500 Kč