Delft - Talíř s florálním ornamentem

Nejdelší strana: 34 cm

Porcelán, šířka 34 cm. 2. polovina 18. století. Značeno.

Pozn.: poškozeno.

o autorovi: Delftská fajáns vznikla jako imitace čínského a japonského porcelánu, proto v 17. stol. začíná být vyráběna s čínským dekorem v kobaltově modré barvě. Většina manufaktur však nepřežila velký rozvoj výroby porcelánu v Evropě. V Delftu dodnes zůstává jen De Porceleyne Fles (zal. r. 1653).

120992. Talíř s florálním ornamentem
Dražba ukončena:21.08.2024 20:44:14
Vyvolávací cena:2 000 Kč
vydraženo za:5 000 Kč