Delft - Talíř s figurálními motivy

Nejdelší strana: 34 cm

Porcelán, šířka 34 cm. 2. polovina 18. století. Neznačeno.

Pozn.: Mírně poškozeno.

o autorovi: Delftská fajáns vznikla jako imitace čínského a japonského porcelánu, proto v 17. stol. začíná být vyráběna s čínským dekorem v kobaltově modré barvě. Většina manufaktur však nepřežila velký rozvoj výroby porcelánu v Evropě. V Delftu dodnes zůstává jen De Porceleyne Fles (zal. r. 1653).

120975. Talíř s figurálními motivy
Dražba ukončena:21.08.2024 20:28:44
Vyvolávací cena:2 000 Kč
vydraženo za:6 500 Kč