David Nováček - Světlo v ráji - Prachovské skály

Olej na plátně, 40x50 cm. Signováno vlevo dole Nováček David. Nerámováno.

Nejdelší strana: 50 cm

o autorovi: 2002

David Nováček pochází z malé vesnice ve východních Čechách. Profesně je vyučený truhlář, ale výtvarné umění mělo v jeho životě své místo už od raného dětství. Malbě se naplno věnuje od začátku roku 2023. Je samoukem, který své dovednosti rozvíjí prostřednictvím soukromých online výukových programů a intenzivního vlastního studia.

Jeho styl propojuje přesnost fotorealismu s atmosférickou jemností impresionismu – přístup, který označuje jako fotorealistický impresionismus. V obrazech klade důraz na emoci, světlo a hloubku, přičemž si zachovává vysokou technickou úroveň detailu.

S podporou společnosti Property Solutions Group vystavuje v prostorách OC Palladium v Praze.

152109. Světlo v ráji - Prachovské skály
Dražba ukončena:04.01.2026 20:14:00
Vyvolávací cena:1 000 Kč
vydraženo za:1 300 Kč