Pozn.: Pozdější autorská signatura.
Olej na kartonu, 60x75 cm. Signováno vlevo dole Daněk-Sedláček. Rámováno. Konzultováno a posouzeno PhDr. Michaelem Zachařem.
Pozn.: Rám mírně poškozen.
Předloženou malbu lze řadit k vysoce kvalitním zástupcům díla Františka Daňka - Sedláčka, studenta pražské UMPRUM a Akademie výtvarných umění, který se s oblibou věnoval zachycení lesních interiérů a scenérií. Olejomalba Vzrostlé borovice na skále je velmi zdařilou kombinací záznamu lesní krajiny s průhledem na otevřený horizont, která autorovi dovolila sloučit detailní záznam vegetace s vyjádřením hloubky prostoru. Obrazu dominují vzrostlé borovice na skalnatém terénu ozářené jasným slunečním svitem, za nimiž se otevírá pohled na ubíhající krajinu. Pro autora je typická projasněná barevnost a suverénní skvrnitý rukopis, který tomuto krásnému zachycení lesní přírody propůjčuje nepřikrášlený životný půvab. Jde o dílo vysoké hodnoty, která v budoucnu nepochybně poroste.
o autorovi: 1892, Praha - 1974, Praha
Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 45 000 Kč