Dalibor Říhánek

58436. Zvědavost

popis: Olej na plátně, 80x65 cm. Signováno vlevo nahoře D. Říhánek MMXIV.
Malířsky skvěle provedená kompozice, která odráží autorův dynamický projev. Paleta pastelových barev v kontrastu se svěží zelenou, žlutou a červenou vyskytujích se v detailech podtrhují hravost námětu a spoluvytvářejí harmonický celek. Vysoce kvalitní dílo současného českého autora. Doporučujeme sběratelům jako investici do současného českého umění.

pozn.: Dílo pochází přímo z ateliéru autora.

o autorovi: 1946
Narodil se v Plzni. Studoval keramiku v Bechyni a pak v Praze AVU u prof. Jiroudka. V 80. letech absolvoval roční studijní stáž v Itálii, která ho velmi inspirovala. Od 90. let pedagogicky působí na Střední soukromé škole výtvarné v Písku, kde také žije. Ve své tvorbě se nejčastěji věnuje figurálním námětům. Spolupracuje také se svou manželkou Miloslavou na její tvorbě tapiserií. Jeho díla jsou výsledkem celoživotního uměleckého vývoje, ve kterém vznikl osobitý umělcův rukopis. Ve svých díle hledá a nachází rovnováhu mezi obsahem a výtvarnou formou. Patří k výrazným osobnostem naší současné malířské tvorby. Hojně vystavoval jak doma, tak v zahraničí a získal řadu ocenění.

zbývá: 15 dnů, 3 hodin

konec dražby: 28.04.2021 19:40:00

vyvolávací cena: 1 000 Kč

Předmět ještě nebyl dražen