Dalibor Říhánek - Rybář platýzů

Olej na desce, 60x92 cm. Signováno vpravo dole D. Říhánek MMXV. Rámováno.

Dílo vyniká dynamickou malířskou technikou, která je pro autora charakteristická. Rovněž příznačným prvkem tvorby Dalibora Říhánka je výrazná barevnost, která s využitím kontrastů vytváří harmonický celek. Zde za použití odstínů modré od tyrkysové přes blankytnou až po temně modrou a plné škály žlutých tónů nás přenáší do atmosféry sluncem zalitého skalnatého pobřeží a mořských vln čeřících se v popředí. Díla Dalibora Říhánka se na aukčním trhu objevují pouze velmi zřídka. Doporučujeme jako výbornou investici do současného českého umění.

pozn.: Dílo pochází přímo z ateliéru autora.

o autorovi: 1946

59921. Rybář platýzů
Dražba ukončena:26.05.2021 22:07:00
Vyvolávací cena:1 000 Kč
vydraženo za:8 500 Kč