Olej na plátně, 65x45 cm. Signováno vlevo dole D.H. Benešová 17. Rámováno.
Nejdelší strana: 78 cm
Předložené dílo od D.H. Benešové představuje plastické geometrické tvary levitující v obrazovém prostoru. Pozadí je zcela neutrální, a tak je hlavní pozornost věnovaná souhře vinoucích se linií, které určují dynamiku kompozice. V pravém dolním rohu vidíme klavír, který se zda být hlavním hrdinou výjevu. Pří pohledu na plátno si divák klade otázku, zda plastické tvary představují hudbu vyvolanou hudebním nástrojem? Odpověď na tuto otázku zůstává otevřená. Kompozici dominuje jasná modrá barva pozadí, které je podpořeno dalšími modrými a fialovými odstíny, kontrast ke kterým tvoří žlutý tón. Jedná se o bezpochyby kvalitní dílo D.H.Benešové, které je skvělou finanční investicí.
o autorovi: Narodila se v Klatovech v roce 1929. Studovala UMPRUM u prof. Filly a Strnadela. Ve svém díle se věnuje malbě, grafice a ilustracím. Četné výstavy doma i v zahraničí.