Cyril Mandel - Rozlehlá krajina

Akvarel, 21x26 cm. Signováno vpravo dole C. Mandel. Rám, pasparta, sklo.

Nejdelší strana: 43 cm

o autorovi: 1873 - 1907
Narodil se v Kuželově. Studoval v Praze nejprve UMPRUM a poté přestoupil na AVU k prof. Sequensovi a Hynaisovi, studia ale kvůli duševní nemoci nedokončil. Potýkal se s finančními problémy a jediný, kdo ho stále podporoval, byl Joža Uprka, který si cenil jeho talentu. Ve své tvorbě po celý svůj krátký život rovnocenně rozvíjel tvorbu krajinářskou, figurální a portrétní v technikách pastelu, akvarele a oleje.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 52 000 Kč.

126635. Rozlehlá krajina
Dražba ukončena:20.10.2024 21:27:44
Vyvolávací cena:1 000 Kč
vydraženo za:2 200 Kč