Nejdelší strana: 60 cm
1. Na saních - Akvarel, 32x41 cm. Signováno vpravo dole Cyril Kotyšan. Rám, pasparta, sklo.
2. Portrét muže - Kresba, 55x40 cm. Nesignováno. Rám, sklo.
Pozn.: Mírně poškozeno.
o autorovi: 1899 – 1978
Malíř, ilustrátor. Studoval na UMPRUM v Praze a na AVU u prof. Obrovského. Věnoval se figurální malbě a portrétům dětí. Ilustroval dětské knihy a časopisy (Srdíčko). Vystavoval v Rubešově salónu a s Bratrstvem výtvarných umělců v Praze.