Cyril Bouda

24559. Studie k ilustraci

popis: Kresba, 15x9 cm. Signováno vpravo dole C. Bouda. Rám, pasparta, sklo.

Pozn.: Papír poškozen.

o autorovi: 1901, Kladno - 1984, Praha
Absolvent UMPRUM v Praze (1923; prof. Fr. Kysela). Poté úspěšně dostudoval (1926) i na AVU u prof. Švabinského. Vycestoval do Dalmácie, Francie a Itálie. V rané tvorbě se cítil býti spíše malířem. Tvořil malby z jižních Čech a Turnovska. Od roku 1933, kdy začínal využívat techniku mědirytiny byla jeho díla převážně grafická. Významný tvůrce knižních ilustrací, titulních listů a obálek. Provedl návrhy na dvě okna v chrámu sv. Víta. Kromě svých četných grafik se v průběhu této činnosti stále částečně věnoval malbě, když vytvořil mnoho krajin z okolí Prahy.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 330 000 Kč

dražba ukončena: 15.11.2018 20:06:00

vyvolávací cena: 500 Kč

vydraženo za: 700 Kč