Cyril Bouda - Tři kresby - písmena

Kolorovaná kresba, 15x10 cm, signováno vpravo dole C. Bouda, rám, pasparta, zaskleno.

1901, Kladno - 1984, Praha
Absolvent UMPRUM v Praze (1923; prof. Fr. Kysela). Poté úspěšně dostudoval (1926) i na AVU u prof. Švabinského. Vycestoval do Dalmacie, Francie a Itálie. V rané tvorbě se cítil býti spíše malířem. Tvořil malby z jižních Čech a Turnovska. Od roku 1933, kdy začínal využívat techniku mědirytina byla jeho díla převážne grafická. Významný tvůrce knižních ilustrací, titulních listů a obálek. Provedl návhry na dvě okna v chrámu sv. Víta. Kromě svých četných grafik se v průběhu této činnosti stále častečně věnoval malbě, když vytvořil mnoho krajin z okolí Prahy.

Pozn.: Rám poškozen.

3114. Tři kresby - písmena
Dražba ukončena:25.11.2015 19:53:27
Vyvolávací cena:800 Kč
vydraženo za:1 900 Kč