Nejdelší strana: 110 cm
Olej na plátně, 70x100 cm. Signováno vpravo dole Claus Jensen. Rám.
Pozn.: Restaurováno.
Původem dánský umělec Claus Jensen s oblibou maloval témata moře a přímořských krajin v různých obměnách. Jedním ze série jeho děl s tímto námětem je i předložený obraz Moře. Dílo zachycuje mohutně zvlněnou otevřenou mořskou hladinu, která se na pozadí stýká s nebesy. Jensen na tomto obraze projevuje svoji jednoznačnou malířskou zručnost a zkušenost. Dokonale je vystiženo prudké vzdouvání mořského povrchu, místní pronikání světla skrze vodu i lehká pěna, která se vytváří na hřebenech vln. Tmavý odstín modré, který výborně evokuje hloubku a nespoutanost oceánu, vyvažuje jemný azur nebe a lehká bílá oblaka. Na obraze je zcela patrná fascinace krásou moře a umělcův nesporný malířský talent, který se hlásí o slovo v prvotřídní technice. Hodnota obrazu tedy spočívá jak ve vysoké estetické, tak výtvarné kvalitě.