Čestmír Kafka - Madona

Olej na plátně fixovaném na kartonu, 50x40 cm. Signováno vpravo dole Č. Kafka. Rámováno.

Stav: Rám mírně poškozen.

Pozn.: Konzultováno a posouzeno prof. PhDr. Tomášem Vlčkem, Csc.

Nejdelší strana: 67 cm

o autorovi: 1922 – 1988
Malíř, grafik. Studoval na Škole umění ve Zlíně, poté na VŠUP v Praze u E. Filly. Byl členem skupiny Trasa, se kterou od r. 1959 vystavoval na všech výstavách. Ve 40. letech byl ovlivněn hlavně surrealismem, v 50. letech se obrátil k civilistním námětům. Každé desetiletí v jeho díle znamenalo další hledání, jak techniky a stylu, ale také tématu, směřoval k jednoduchosti. Jeho organizační činnost v umění byla bohatá, podílel se na programech mnoha uměleckých skupin, přispíval svými texty do časopisů a novin (Květen, Literární noviny, Výtvarné umění, Výtvarná práce). Svými pracemi je zastoupen v NG Praha, ČMVU Praha, GHMP, MG Brno, Alšově galerii v Hluboké n. Vltavou, MU Olomouc.
Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 950 000 Kč.

vydraženo posouzeno znalcem
Čestmír Kafka
94611. Madona
Dražba ukončena:31.05.2023 20:30:00
Vyvolávací cena:2 000 Kč
vydraženo za:9 500 Kč