Čestmír Kafka - Hinterhof in Prag

Olej na kartonu, 50x60 cm. Signováno vpravo dole C. Kafka 61. Rámováno.

Pozn.: Konzultováno a posouzeno prof. PhDr. Tomášem Vlčkem, Csc. Přiložen certifikát díla v němčině.

Nejdelší strana: 65 cm

o autorovi: 1922 – 1988
Malíř, grafik. Studoval na Škole umění ve Zlíně, poté na VŠUP v Praze u E. Filly. Byl členem skupiny Trasa, se kterou od r. 1959 vystavoval na všech výstavách. Ve 40. letech byl ovlivněn hlavně surrealismem, v 50. letech se obrátil k civilistním námětům. Každé desetiletí v jeho díle znamenalo další hledání, jak techniky a stylu, ale také tématu, směřoval k jednoduchosti. Jeho organizační činnost v umění byla bohatá, podílel se na programech mnoha uměleckých skupin, přispíval svými texty do časopisů a novin (Květen, Literární noviny, Výtvarné umění, Výtvarná práce). Svými pracemi je zastoupen v NG Praha, ČMVU Praha, GHMP, MG Brno, Alšově galerii v Hluboké n. Vltavou, MU Olomouc.
Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 950 000 Kč.

vydraženo posouzeno znalcem certifikát
Čestmír Kafka
91441. Hinterhof in Prag
Dražba ukončena:29.03.2023 21:04:00
Vyvolávací cena:1 000 Kč
vydraženo za:13 000 Kč