Čestmír Hlavinka - Postavy

Akvarel, 22x31 cm. Signováno vpravo dole s věnováním Čestmír Hlavinka. Rám, sklo.

Nejdelší strana: 35 cm

o autorovi: 1931 – 2012
Sochař, malíř. Studoval na VŠVU v Bratislavě obor sochařství u profesorů Kostky a Pribiše a malbu a grafiku u prof. Millého. Stážoval dva roky na VŠUP v Praze – studoval keramiku a porcelán u prof. Eckerta. Ve své tvorbě se nejprve věnoval monumentálnímu sochařství a keramice, později hlavně malířství. Jeho tvorbu silně ovlivnil pobyt ve Švýcarsku v letech 1968 – 1969. Byl členem Jednoty umělců výtvarných a členem Slováckého krúžku v Praze.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 42 000 Kč.

100066. Postavy
Dražba ukončena:06.08.2023 20:07:00
Vyvolávací cena:500 Kč
vydraženo za:600 Kč

600 Kč 06.08.2023 5:27:30 13380
500 Kč 05.08.2023 17:02:19 13222